1. Home
  2. Baza wiedzy SEO
  3. Co to jest filtr Google?

Co to jest filtr Google?

Czym jest kara filtra w Google?

Kara filtra Google to rodzaj kary, która może zostać nałożona na stronę internetową przez Google. Ten rodzaj kary jest zwykle nakładany, gdy okaże się, że strona narusza Wytyczne Google dla Webmasterów.

Jak działa filtr w Google?

Działanie filtrów Google polega na przyjrzeniu się zawartości stron internetowych i określeniu, czy są one odpowiednie do umieszczenia w wynikach wyszukiwania. Jeśli strona nie zostanie uznana za odpowiednią, zostanie odfiltrowana z wyników wyszukiwania. Może przejawiać się to automatycznym opuszczeniem pozycji dla całego serwisu.

Jakie są rodzaje filtrów w Google?

Filtr ręczny to rodzaj filtra, który jest kontrolowany przez człowieka. Filtr algorytmiczny to rodzaj filtra, który jest kontrolowany przez algorytm komputerowy.

Filtr ręczny w Google

Jeśli Twoja witryna została dotknięta ręczną karą Google, oznacza to, że ktoś w Google ręcznie przejrzał Twoją witrynę i stwierdził, że narusza ona jedną lub więcej wytycznych Google. Może się to zdarzyć z wielu powodów, ale najczęstsze to spamerskie lub niskiej jakości treści, schematy linków oraz ukryty tekst lub linki. Jeśli uważasz, że Twoja witryna została dotknięta karą ręczną, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zalogowanie się do Google Search Console i sprawdzenie, czy nie ma żadnych wiadomości od Google. Jeśli nie widzisz żadnych wiadomości, możesz spróbować przesłać prośbę o ponowne rozpatrzenie poprzez Search Console, która trafi do tych samych osób, które ręcznie ukarały Twoją witrynę.

Filtr algorytmiczny w Google

Kara algorytmiczna Google to termin określający działanie wyszukiwarki polegające na obniżeniu rankingu strony internetowej w jej wynikach wyszukiwania. Kara jest zazwyczaj wynikiem wykrycia przez algorytm Google nienaturalnych lub spamerskich linków wskazujących na stronę.

Updated on 11 sierpnia, 2022

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment