1. Home
  2. Baza wiedzy SEO
  3. Narzędzia SEO
  4. Co to jest Google Search Console (GSC)

Co to jest Google Search Console (GSC)

Google Search Console (w skrócie GSC) to darmowa usługa internetowa, która umożliwia właścicielom witryn sprawdzanie stanu indeksowania i optymalizację widoczności ich stron internetowych. Pozwala ona również właścicielom witryn na przesyłanie i zarządzanie ich sitemapami i indeksami sitemap oraz przeglądanie linków przychodzących.

Korzyści z korzystania z Google Search Console

Istnieje wiele korzyści z korzystania z Google Search Console. Jedną z korzyści jest to, że może pomóc Ci śledzić wydajność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Obejmuje to liczbę kliknięć, wyświetleń i średnią pozycję dla Twojej witryny. Możesz również użyć Search Console do przesłania swojej sitemap do Google, co może pomóc im w bardziej efektywnym indeksowaniu Twojej witryny. Dodatkowo, Search Console może być użyty do znalezienia i naprawienia błędów w Twojej witrynie, takich jak niedziałające linki i strony, które nie są indeksowane poprawnie.

Narzędzie Google Search Console daje wiele możliwości. Jedną z nich jest połączenie z usługą Google Analytics, dzięki czemu w ramach Google Analytics otrzymujemy dostęp do danych na temat wyszukiwania.

Google Search Console pozwala sprawdzić dowolny adres URL należący do danej domeny, ma to ogromne znaczenie dla SEO, ponieważ pozwala sprawdzić i monitorować widoczność oraz kondycje serwisu.

Updated on 11 sierpnia, 2022

Was this article helpful?

Related Articles

Leave a Comment