1. Home
  2. Czym jest Black Hat SEO?

Czym jest Black Hat SEO?

Co to jest Black Hat SEO i dlaczego najlepiej go unikać??

Black Hat SEO to działania podejmowane w ramach pozycjonowania, które mają na celu manipulowanie wynikami wyszukiwania w celu zwiększenia pozycji serwisu na wybrane słowa kluczowa. 

Black hat SEO to rodzaj marketingu internetowego, który koncentruje się na zwiększeniu rankingu strony internetowej w wyszukiwarce za pomocą środków, które nie są zatwierdzone przez wyszukiwarki. Black Hat SEO ma z zadanie oszukać algorytm wyszukiwarki (algorytm Google) aby dana domena wyświetlała się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Techniki Black Hat SEO

Działania Black Hat SEO mają za zadanie doprowadzić do objęcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania poprzez manipulowanie rankingiem. Obejmuje to użycie technik black hat takich jak:

 upychanie słów kluczowych (keyword stuffing)

farmy linków

ukryty tekst

spamowanie linkami

Pozycjonowanie witryn w wynikach wyszukiwania w ten sposób jest sprzeczne ze wskazówkami Google dla Webmasterów. Tego rodzaju techniki pozycjonowania stron internetowych są w stanie szybko wywindować serwis w wynikach, jednak nie są to działania, które gwarantują bezpieczny rozwój serwisu. 

Konsekwencje stosowania black hat SEO

Black hat SEO może spowodować, że strona zostanie zablokowana w wyszukiwarce. Black Hat SEO może prowadzić do szybkiego wzrostu widoczności strony internetowej, ale także do jej całkowitego zablokowania przez wyszukiwarki.

Black Hat SEO w 2022 

Choć black hat SEO traci na popularności a webmasterzy zdecydowanie skupiają się na technikach white hat.

Updated on 12 sierpnia, 2022

Was this article helpful?

Leave a Comment