1. Home
  2. Baza wiedzy Social Media
  3. Jak usunąć konto na Instagramie — Instrukcja krok po kroku 2023

Jak usunąć konto na Instagramie — Instrukcja krok po kroku 2023

Niemal każdy z nas jest aktywny na social media — według raportu Digital nawet 87% Polaków jest aktywnych w mediach społecznościowych. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że np. konto na Instagramie jest obowiązkowe. Wręcz przeciwnie: możliwe jest zarówno czasowe wyłączenie profilu, jak i trwałe usunięcie konta.

Zastanawiasz się jak usunąć konto na InstagramieJeżeli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: jesteś we właściwym miejscu! W prosty i jasny sposób wyjaśnimy Ci, co należy zrobić, by usunięcie konta na Instagramie zakończyło się sukcesem. Dzięki naszym poradom cały proces nie powinien potrwać dłużej niż kilka-kilkanaście minut. Powodzenia!

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Jeszcze niedawno osoby zniechęcone do social mediów mogły jedynie trwale usunąć konto bez możliwości odzyskiwania danych. Obecnie rozwiązania pod tym względem są znacznie bardziej elastyczne. Na Instagramie dostępna jest obecnie opcja czasowego wyłączenia konta z możliwością odzyskiwania danych w przyszłości. Jakie działania trzeba wykonać, aby osiągnąć ten cel?

Aby zastosować tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie, należy wykonać następujące działania:

  • zalogowanie się — za pośrednictwem przeglądarki — w aplikacji Instagram (adres strony internetowej jest następujący: www.instagram.com),<foto>
  • otworzenie swojego profilu. Można to zrobić poprzez kliknięcie zdjęcia profilowego, które pojawi się w prawym górnym rogu ekranu,<foto>
  • kliknięcie opcji „Edytuj profil”. Wówczas Twoim oczom ukaże się panel z danymi, które można edytować (dane logowania, dane osobowe itp.),<foto>
  • skierowanie się na dół strony. Zobaczysz wówczas przycisk „Tymczasowa dezaktywacja konta” na samym dole strony (powinien on znajdować się w prawym dolnym rogu),<foto>
  • odpowiedz na pytanie „Dlaczego dezaktywujesz swoje konto na Instagramie?”. Na ekranie pojawi się lista (w formie menu rozwijanego) sugerowanych powodów, które mogły sprawić, że zdecydowałeś/aś się na usunięcie konta.<foto>

Warto udzielić rzetelnego wyjaśnienia co do powodu, dla którego usuwa się konta. Dlaczego? Odpowiedź w tej kwestii jest bardzo prosta: wskazanie odpowiedzi, dlaczego chcesz usunąć konto, nie powinno zająć więcej niż kilka chwil. Tymczasem, informacja na ten temat może posłużyć twórcom platformy do ulepszenia Instagrama.

Jeśli wykonasz już wszystkie wyżej wymienione działania, pojawi się ostatnie okienko („Dezaktywuj konto tymczasowo”). Jeżeli jesteś pewien swojej decyzji, wybierz opcję „Tak”.

Tymczasowe wyłączenie konta w aplikacji mobilnej

Oczywiście, obecnie można usunąć konto także z użyciem mobilnej aplikacji Instagram. Dzięki temu możesz zdezaktywować profil bez konieczności logowania się za pośrednictwem przeglądarki internetowej (może być to żmudny proces, jeżeli posiadasz niewielki smartfon lub iPhone).

Dzięki wygodnej apce mobilnej da się tymczasowo wyłączyć konto z poziomu aplikacji Instagram. Cały proces wygląda wówczas podobnie jak w przypadku wersji na przeglądarki.

Taki stan rzeczy oznacza, że z poziomu aplikacji również należy wykonać takie działania jak zalogowanie się, otworzenie okna „Edytuj profil”, przejście do opcji „Tymczasowe usunięcie konta oraz wskazanie powodu takiego działania.

<Foto>

Aby móc zakończyć cały proces, należy podać hasło. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będzie w stanie usunąć konta np. kolega, który przypadkowo uzyskał dostęp do Twojego smartfona.

Jak usunąć konto na Instagramie na komputerze 2022?

Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć konto na Instagramie, to powinieneś wiedzieć, że sposób postępowania jest podobny do procedur w przypadku tymczasowej dezaktywacji. Aby móc usunąć Instagram, należy otworzyć specjalnie do tego celu przygotowany link (znajdziesz go w dalszej części naszego tekstu, w części Usuń konto Instagram link).

Po otworzeniu wskazanego linku należy m.in. podać powód usunięcia konta z menu listy rozwijanej i potwierdzić swoją prośbę poprzez podanie hasła.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie 2022?

Jeśli zamierzasz usunąć konto na Instagramie z użyciem urządzenia mobilnego, musisz pamiętać o jednej ważnej kwestii. Otóż, takie działanie można wykonać jedynie poprzez przeglądarkę na smartfonie. Na chwilę obecną (2022 rok) usunięcie konta IG z użyciem aplikacji mobilnej nie jest możliwe.

Jak usunąć konto na Instagramie, które jest połączone z Facebookiem?

Jeśli Twoje konto IG jest połączone z profilem na Facebooku, możesz usunąć konto IG także z poziomu FB. W tym celu należy wejść na profil Facebookowy i ustawienia, a następnie wybrać kategorię „Instagram” oraz opcję „Odłącz”.

<Foto>

Jeżeli chcesz szybko przejść do podstrony, która pozwoli trwale usunąć konto? Poniżej znajdziesz link do usunięcia konta na Instagramie: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

<Foto>

Oczywiście, aby to zrobić, musisz mieć możliwość zalogowania się na profil IG. Oznacza to, że jeżeli chcesz usunąć konto z użyciem linku, powinieneś podać nazwę użytkownika oraz hasło.

Usuwanie konta na Instagramie, często zadawane pytania.

Czy usunięcie konta na IG jest permanentne?

Obecnie Instagram daje możliwość usuwania konta na stałe oraz tymczasowego wyłączenia profilu użytkownika.

Czy można przywrócić skasowane konto na IG?

Takie rozwiązanie jest możliwe jedynie w przypadku tymczasowej dezaktywacji. Jeżeli wyłączasz konto IG ostatecznie, w przyszłości jego przywrócenie nie będzie już możliwe.

Jak usunąć konto na IG nie znając hasła?

W takiej sytuacji możesz skorzystać z opcji „Nie pamiętam hasła”. Dzięki temu możesz zresetować hasło, wykorzystując takie dane użyte podczas zakładania konta jak na przykład numer telefonu oraz adres e-mail.

Ile trzeba czekać na usunięcie konta na IG?

Zgodnie z aktualnymi zasadami, dane użytkownika zostaną wyczyszczone po 30 dniach od wydania decyzji o usunięciu konta. Pamiętaj, że informacje zostaną trwale usunięte i nie będzie możliwości ich odzyskania.

  1. Czy można anulować usuwanie konta na IG?Okres karencji po wysłaniu opcji typu „usunięcie konto” to 30 dni. Jeśli w tym czasie zmienisz zdanie, wystarczy zalogować się na profil IG oraz wybrać opcję „Zachowaj konto”.
  2. Czy ktoś obcy może skasować moje konto na IG?Tak, ale inny użytkownik powinien posiadać takie informacje jak hasło, login, a także dostęp do skrzynki pocztowej.
Updated on 23 stycznia, 2023

Was this article helpful?

Leave a Comment