1. Home
  2. Co to jest hosting?

Co to jest hosting?

Czym jest i jak działa hosting internetowy?

Web hosting jest usługą, która pozwala organizacjom i osobom prywatnym do umieszczenia strony internetowej w Internecie. Dostawca usług hostingowych (host lub provider), jest firmą, która zapewnia technologie i usługi potrzebne do uruchomienia oraz utrzymania działającej strony internetowej w Internecie.

Strony internetowe są hostowane, lub przechowywane, na specjalnych komputerach zwanych serwerami. Kiedy użytkownicy Internetu chcą zobaczyć swoją stronę internetową, wszystko co muszą zrobić, to wpisać adres strony internetowej lub domeny w swojej przeglądarce. Ich komputer połączy się wtedy z Twoim serwerem i Twoje strony zostaną im dostarczone przez przeglądarkę.

Hosting płatny czy darmowy?

Istnieją plusy i minusy zarówno płatnego, jak i darmowego hostingu. Płatny hosting jest zazwyczaj bardziej niezawodny, ale może być droższy. Darmowy hosting jest często mniej niezawodny, ale zazwyczaj jest tańszy. Do tego darmowy hosting bardzo często oznacza konieczność wyświetlania reklam.

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting?

Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze hosta:

1. Upewnij się, że gospodarz oferuje typ hostingu, którego potrzebujesz. Na przykład, jeśli potrzebujesz wspólnego hostingu, nie wybieraj hosta, który oferuje tylko dedykowany hosting.

2. Dowiedz się, jaki rodzaj wsparcia hosting oferuje. Będziesz chciał się upewnić, że oferują 24/7 wsparcie w przypadku, gdy masz jakiekolwiek problemy z Twojej strony.

3. Przeczytaj recenzje hosta, aby zobaczyć, co inni mają do powiedzenia na temat ich doświadczenia.

4. Upewnij się, że gospodarz ma dobrą reputację i jest znany z niezawodności.

5. Porównaj ceny różnych hostingów, aby znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu.

Updated on 12 sierpnia, 2022

Was this article helpful?

Leave a Comment